Witamy

w Klubie Turystyki Pieszej Trep

 

 

 Zawartość stronki


 

 

 

 TREP – co to?


TREP to nie skrót. To nazwa własna, ale czasami rozwijana jako Turystyczno-Romantyczna Ekspedycja Piesza.

 

Nie masz czasu czytać? Obejrzyj prezentację klubu:       <<  o Klubie Turystyki Pieszej Trep  >>

 

Klub Turystyki Pieszej działa przy naszym liceum od 1973 roku. Założycielem był Pan Edmund Goś (Azymek), harcerz i nauczyciel, który zorganizował pierwsze spotkanie uczniów zainteresowanych włóczęgą po szlakach, po górach większych i mniejszych. Od tamtego czasu Azymek wychował wiele pokoleń ludzi, których łączą góry, szlaki i mało uczęszczane ścieżki. Po przejściu założyciela klubu na emeryturę, przez kilka lat funkcję opiekuna pełniła Katarzyna Piórkowska, nauczycielka matematyki, córka założyciela klubu. Obecnie opiekunem klubu jest Leszek Wojteczek, nauczyciel j. angielskiego. Pan Edmund Goś natomiast, nadal żyje sprawami klubu oraz uczestniczy w rocznicowych spotkaniach klubowiczów.

Władzę w klubie stanowi Prezes oraz jego Zastępca. Aktualnie funkcję Prezesa sprawuje Marta Majerczak, zastępcą jest Ola Sarnowska.

Klub organizuje wyjazdy weekendowe – są to zazwyczaj Sudety, do których, jak wiadomo, jest nam najbliżej. Co roku w grudniu organizowany jest rocznicowy zjazd Trepowiczów – spotykają się wtedy różne roczniki licealistów, od najstarszych do najmłodszych.

Do klubu nie ma formalnych zapisów. Każdy, kto chociaż raz uczestniczył w wyjeździe, uważany jest za pełnoprawnego klubowicza.

Zapraszamy do podtrzymywania już ponad czterdziestoletniej tradycji wspólnych pieszych wędrówek. Być może na zdjęciach wklejanych do kolejnych tomów kroniki klubowej odnajdziecie swoje starsze rodzeństwo, a może swoich rodziców.

Leszek Wojteczek

Opiekun KTP Trep

 

 

 

Teren naszej aktywności


 

 

 

 

 

Ogłoszenia


Najbliższy wyjazd klubowy planowany jest na ostatni tydzień roku szkolnego. Cel to Góry Izerskie, nocleg w okolicach Szklarskiej Poręby. Czy wyjazd odbędzie się w dniach szkolnych, zależy od decyzji dyrekcji. Zgłoszenia przyjmuje opiekun – L. Wojteczek, lub prezes klubu – Marta Majerczak, 2a. Ilość miejsc bardzo ograniczona!

 

 

 

 

Sprzęt turystyczny


Rzeczy użyteczne, czyli pakowanie plecaka na wyjazd jesienno-zimowy

Na wyjeździe możemy czuć się tak:

albo tak:

 

Co założyć na siebie?

bielizna – koszulka i legginsy, najlepiej typu thermo, skarpetki, buty turystyczne, spodnie turystyczne, bluza typu polar, kurtka turystyczna z kapturem, czapka zimowa, rękawice zimowe, chustka na szyję lub buff

W co zapakować potrzebne rzeczy, tak aby plecak nie był za ciężki, a wędrówka nie była męczarnią?

plecak o pojemności 40-45 litrów, wyposażony w wygodny pas biodrowy

Co warto włożyć do plecaka?

mały, lekki, ważący do 0,5 kg plecaczek na sobotnią wędrówkę

legitymacja szkolna z numerem PESEL, podbita przez szkołę, telefon komórkowy, słuchawki, ładowarka, portfel, worek foliowy na elektronikę, 2-3 sztuki – do zabezpieczenia rzeczy przed deszczem, czołówka (latarka)

bielizna bardzo osobista x 2, skarpetki grubsze x 2, skarpetki cieńsze x 1, koszulka z długim rękawem, zapasowe spodnie, zapasowy polarek

klapki – gumowe, do użycia pod prysznicem, ręcznik – mały, lekki, kosmetyczka – mała, tylko niezbędne rzeczy, krem, itp., żel pod prysznic, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, nić dentystyczna, piżama – spodenki, piżama – koszulka, chusteczki higieniczne mokre

termos, kubek, łyżka, nóż, worek foliowy na kanapki x 10, żywność według potrzeb, np: herbata x 15-20 torebek, cukier, kawa, śmietanka do kawy, chleb, warzywa – papryka,  cebulka, itp., zupa w kubku – np. spaghetti, itp, ser żółty, wędlina, batony, czekolada, batony energetyczne

Uwagi

Koniecznie plecak. Żadne torby na ramię, przez ramię, walizki na kółkach, itp. Warto zainwestować w wygodny, 40-45 litrowy plecak. Koniecznie z wygodnym pasem biodrowym. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy plecak jest zaprojektowany dla pań, panów, czy też jest to unisex. Żel, szampon, pasta do zębów – są dostępne w Rossmanie w małych turystycznych opakowaniach. Wystarczają na kilka wyjazdów. Ręcznik – mały. Duże są ciężkie. Wszelakie lunchboxy, futerały, przeciętnie ważące 100-300 gram, lepiej zastąpić workami foliowymi – jeden waży 4-5 gram! Latarka – telefon nie nadaje się do wykorzystania jako latarka, nie w górach.

 

 

 

Dokąd zmierzamy, czyli plany na rok szkolny 2016/2017


43 rocznicowy rajd klubowy – szkoła i weterani, Masyw Śnieżnika, Kletno – zrealizowany 🙂

Weekendowy wyjazd w Sudety, wiosna 2017 – zrealizowany 🙂

Wyjazd rowerowy – Dolina Baryczy, wiosna, lato 2017

Ognisko z biwakiem pod namiotami, wiosna, lato 2017

 

 

 

Wyjazdy i wydarzenia klubowe


12-14 maja 2017 – 'Rancho u Bolka’, Masyw Śnieżnika

Lubimy rejon Śnieżnika. tym razem wybraliśmy się na 'Rancho u Bolka’. Jako silna grupa wędrowców wyposażonych w plecaki i inne turystyczne akcesoria, eksplorowaliśmy rejon Międzygórza i okolic. Oto zdjęcia z naszej eskapady.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burza mózgów – mat-fiz zjednoczony z biol-chem: 'Co robić, gdy spłuczka nie działa!’

 

 

 

 

 

 

 

9-11 grudnia 2016 – 43 rocznica powstania klubu

W 43 rocznicę powstania klubu odbył się tradycyjny rajd. Tym razem bazą wypadową w Masyw Śnieżnika było Kletno. Weterani rozgościli się w pensjonacie 'Panorama’, grupa szkolna nieopodal, w osobnym, przytulnym domku o ładnej nazwie 'W Dolinie Kleśnicy’. Pogoda dopisała – był śnieg, wiało, dmuchało, a szlak był bardzo długi 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11-13 grudnia 2015 – 42 rocznica powstania KTP TREP

Od powstania klubu minęły 42 lata. Rocznicowe spotkanie odbyło się w Międzygórzu w ośrodku wypoczynkowym SABAT. Grupa szkolna, po długiej podróży autobusem, pociągiem i ponownie autobusem, jako pierwsza dotarła na miejsce w piątkowy wieczór. Weterani pojawili się wielką grupą. W sumie było nas około 60 osób. Pogoda tamtego wieczoru nie napawała optymizmem – padał deszcz, ale ja poszedłem spać spokojny o dzień następny. Przecież miałem zamówioną pogodę na rocznicową wędrówkę. W Sobotę otworzyło się dla nas ,,okno pogodowe” i zza chmur wyszło słońce. Po smacznym śniadaniu wyszliśmy na szlak do schroniska pod Śnieżnikiem. Pogoda była cały czas doskonała. Wyżej na szlaku ucieszył nas widok pierwszego śniegu. Pod schroniskiem było już całkiem zimowo – ośnieżone choinki, wiatr, słońce i chmurki na przemian. Po odpoczynku zeszliśmy niebieskim szlakiem do Międzygórza, gdzie na wygłodniałych wędrowców czekała dobra kolacja. Po kolacji Pan Edmund Goś oraz jego syn Marek, przeprowadzili tradycyjny obrzęd przyjęcia nowych uczniów do klubowej społeczności. W niedzielny poranek spakowaliśmy się i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na rocznicowym zjeździe wybrano nowe władze klubu. Prezesowanie zakończył Jakub Zawierucha, a wiceprezesowanie Krzysztof Milewski. Wielkie podziękowania dla chłopaków! Nowym Prezesem, a raczej Prezeską, została Marta Majerczak. Wiceprezeską została Aleksandra Sarnowska. Teraz dziewczyny rządzą!

 

 

 

 

 

 

18-20 września 2015 – Weekendowy wyjazd klubowy – Szczytna, Góry Stołowe

W dniach 18-20 września wyjechaliśmy w Góry Stołowe. 15-osobową grupą zmieściliśmy się w autobusie Beskid i dostaliśmy się do Wrocławia. Stamtąd koleją do Kłodzka i dalej do Szczytnej. Tam czekał nas godzinny nocny marsz do Górskiej Bazy noclegowej w Batorowie. Zaopatrzeni w czołówki i latarki powędrowaliśmy w ciemny las. O 22.30 byliśmy na miejscu. W sobotę poszliśmy na Skalne Grzyby. Nogi poniosły nas do Wambierzyc. Po dłuższym odpoczynku, wizycie w bazylice, pierogach, lodach i kawie w lokalnej restauracji, powędrowaliśmy do naszej bazy. Wieczór spędziliśmy na wypoczynku oraz konsumpcji zapasów, a w niedzielę, nadal przy dobrej pogodzie, zbiegliśmy na dworzec w Szczytnej. Koleją dojechaliśmy do Wrocławia, a następnie, autobusem do Sycowa.

 

 

 

 

 

 

15 maja 2015 – Odszedł Kolumb

Dotarła do nas przykra wiadomość. W dniu 15 maja zmarł Krzysztof Biliński ,,Kolumb”, jeden z członków – założycieli Klubu Turystyki Pieszej TREP. Został pochowany na cmentarzu w Twardogórze.

Kolumb był autorem logo klubu – jest to trampek z wystającym palcem i odchodzącą podeszwą. Wspomnienie o Kolumbie autorstwa Edmunda Goś poniżej.

 

♦♦♦

W dniu 15 maja br. odszedł od nas na bezkresny szlak Krzysztof Biliński, znany nam wszystkim jako Kolumb – bo takie miał wśród nas miano.

Współorganizator Klubu Turystyki Pieszej „TREP” przy LO Syców w 1973 roku. Został wtedy plastykiem klubowym, jest autorem logo Trep-a. Pomimo, że po studiach zamieszkał w Warszawie, gdzie prowadził swą firmę, cały czas interesował się życiem klubu oraz uczestniczył w jubileuszowych rajdach. Za obowiązek swój przyjął projektowanie oraz sponsorowanie znaczka okolicznościowego na jubileuszowe rajdy. W trakcie przygotowań do obchodów 40-lecia TREP-a zobowiązał się do wykonania skanów zawartości czterech tomów kroniki klubowej i wykonanie płyty CD. Tą tytaniczną pracę docenili uczestnicy jubileuszowego spotkania byłych prezesów w budynku Liceum oraz na 40-tym rocznicowym Rajdzie dziękując za płytę z archiwalnymi wpisami do kronik.

Jako weteran w trakcie rajdów bardzo szybko nawiązywał kontakt z klubowiczami, uczniami Liceum. Był duszą towarzystwa oraz partnerem na szlaku. Spoczął na cmentarzu w Twardogórze w sobotę 23 maja odprowadzony przez dużą grupę koleżanek i kolegów licealnej klasy z lat 1972-1976 oraz przyjaciół z tras rajdowych.

Edmund Goś

♦♦♦

 

 

12-14 grudnia 2014 – 41 rocznicowy wyjazd klubowy – Góry Izerskie

W dniach 12-14 grudnia 2014 odbył się 41 rocznicowy wyjazd klubowy. Spotkaliśmy się w schronisku „Wojtek” w Szklarskiej Porębie. Brakło licealistów, ale nie zabrakło weteranów. Było nas około 30 osób. Jak zwykle w piątkowy wieczór, klubowi gitarzyści zagrali górskie piosenki. Sobota minęła szybko – wycieczka w Góry Izerskie. Weszliśmy na Wysoki Kamień. Wizyta w schronisku na górze i zbiegliśmy w dół. Niektórzy skrócili sobie drogę – złapali pociąg do Szklarskiej. Dzieciaki miały frajdę. Sobota to następny gitarowy wieczór. Niedziela – pakowanie, wyjazd do domu. Widzimy się znowu za rok.

 

 

 

 

 

 

10-12 września 2014- Polsko-Malezyjski Weekendowy Wyjazd w Masyw Śnieżnika

Pojechaliśmy do Międzygórza. Nocleg na Rancho u Bolka. Językami wyjazdu były angielski oraz polski. Skład grupy: Agata, Vanessa, Natalia, Patrycja i Miłosz z 2a, Darveen Vijayan z Malezji, student będący u nas w ramach programu AIESEC, oraz kierownik i opiekun Leszek Wojteczek. I jeszcze gimbus na dokładkę – Kuba. Taką wesołą grupką pojechaliśmy autobusem, pociągiem, potem jeszcze raz autobusem, do Międzygórza. Przed wieczorem zmierzyliśmy się ze stromym podejściem na Rancho u Bolka. Tam kolacja z własnych zapasów i nocleg. Sobota – ważne wydarzenie: Miłosz z Darveenem smażyli polsko-malezyjską jajecznicę. Potem wędrówka po masywie Śnieżnika z wizytą w schronisku pod szczytem. Popołudnie spędziliśmy w Międzygórzu. Kawiarenka ’Marianna’ przypadła nam do gustu – wygodna kanapa, lody, kawka, ciastka, WiFi! Wieczorem kolacja i wypoczynek. Żal było wyjeżdżać w niedzielę – pogoda była świetna przez cały weekend. Pożegnaliśmy Rancho i zbiegliśmy w dół do przystanku autobusowego.

 

 

 

 

 

 

Trochę historii klubu


Poniżej artykuł napisany w 1998 roku przez założyciela klubu. Okazji przysporzyła 25 rocznica istnienia klubu.

Edmund Goś

Moje z ,,TREP-em” wędrowanie

Gdy trzydzieści lat temu w sycowskim liceum z kilkunastoma harcerzami organizowałem klub turystyczny nawet w najśmielszych przewidywaniach nie przypuszczałem, że będzie działał tak długo.

Dnia 5 grudnia 1973 roku w uczniowskim klubie „Straszny Dwór” Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie zebrała się grupa 19 harcerzy chętnych do założenia klubu turystycznego. Corocznie w drugi weekend grudnia organizowany jest rajd upamiętniający datę powstania Klubu Turystyki Pieszej ,,TREP”. Pierwszą rocznicę świętowaliśmy w schronisku (wtedy jeszcze PTTK) „Czartak” w Czarnowie, aby jeszcze cztery razy odwiedzić to schronisko w trakcie okrągłych rocznic i wielokrotnie podczas innych rajdów klubowych. Logo nasze to trampek z wystającym palcem ( bo odeszła podeszwa) z nazwą „TREP” i LO Syców. Został zaprojektowany przez członka założyciela Klubu – Krzysztofa Bilińskiego w 1973r.

Zmieniali się prezesi. Obecnie prezesuje dziewiętnasty z kolei. Klub miał wielkie wzloty ale były też i ,,spokojne lata”. Zdobywaliśmy dwa razy I miejsce we współzawodnictwie ,,Najlepszy SKKT-PTTK woj. Kaliskiego”, byliśmy gospodarzami 7 HOZnO, organizowaliśmy zimowiska i obozy wędrowne, dwukrotnie nasz przedstawiciel uczestniczył w Krajowym Konkursie Krasomówczym w Zamku Golubskim, itd. W 1988r. Klub został wyróżniony Regionalną Honorową Odznaką ,,Zasłużony w PTTK dla woj. Kaliskiego”, w 1996 r. Srebrną Honorową Odznaką PTTK i w 2000r. najwyższym odznaczeniem petetekowskim tj.: Złotą Honorową Odznaką PTTK.

Od dnia założenia KTP ,,TREP” zorganizowano lub uczestniczono w ponad 180 imprezach 1, 2 lub 3 dniowych. W dwudziestodziewięcio-letniej historii klubu zdobyto przeszło 450 odznak turystyki kwalifikowanej w tym najwięcej GOT, OTP ale też kolarskie, narciarskie i InO. Ponad 90 klubowiczów uzyskało uprawnienia MOT-u, 12 Organizatora Turystyki, 5 Instruktorów Krajoznawstwa. Przez ten czas przewinęło się w klubie ok. 500 członków, a ich okres działalności wahał się od jednego do 4 lat. Ośmiu z nich zostało wyróżnionych odznaką ,,Orli lot”.

Bardzo duża ilość byłych członków, zwanych weteranami, utrzymuje kontakt z nami. Do tradycji należą spotkania aktualnych członków z weteranami na kolejnych Rajdach Rocznicowych w pierwszej połowie grudnia, gdzieś w Sudetach. Kolejni plastycy wykonują projekty dyplomików uczestnictwa, pieczątki okolicznościowe, plakietki samoprzylepne czy też projekty znaczków rajdowych. Kroniki pęcznieją od zapisków, rysunków, wpisów uczestników i zdjęć z kolejnych wypraw. Już IV tom w połowie zapełniony. Dużo wypraw naszego klubu wracało do tych samych miejsc, poruszało się tymi samymi szlakami. Takie nazwy jak Czartak, Klatka, Przeł. Okraj, Mala Upa, Andrzejówka, Strużnica, Jaskinia Niedźwiedzia weszły na stałe do słownika członków klubu. Najczęściej odwiedzanym rejonem Sudetów są Karkonosze, Doliny Złotnej i Srebrnika, Rudawy Janowickie i Góry Suche.

Na 25-lecie wydana zostaje drukiem historia wędrówek z KTP ,,TREP”, mego autorstwa przy wsparciu finansowym sponsorów – weteranów klubu. Przyjacielskie, wręcz rodzinne traktowanie naszych członków przez ajentów schronisk, czy też właścicieli stacji turystycznych spowodowało, że bardzo często tam wracaliśmy: do ,,Czartaka”, gdzie kierownikiem był Zdzisław Nalewajko, następnie Marian Gościniak, który w 1987r. przeszedł do Andrzejówki, do ,,Klatki” państwa Kurzejów, a obecnie kierowanej przez córkę Teresę Stanek. Jeszcze raz do ,,Czartaka” – schroniska prywatnego państwa Słabych od listopada 1993r., na zamek Chojnik, gdzie od dawna są państwo Żygadło itd. Można wymieniać jeszcze wiele miejsc i nazwisk.

Na rajdowych ścieżkach zawiązywały się przyjaźnie i również trwałe związki – jest kilka małżeństw klubowych. Turystyczne tradycje są przekazywane już drugiemu pokoleniu klubowiczów. Członkami klubu stają się dzieci weteranów. Należy wspomnieć tutaj o trzech osobach, które uczestniczyły w dużej ilości rajdów i dorastały z kolejnymi rocznikami klubowiczów aż do czasu gdy sami zostali pełnoprawnymi członkami Trep-a. Chodzi oczywiście o Katarzynę, Michała i Marka Goś, którzy wraz z ojcem wędrowali od najmłodszych swych lat. Niezmiennie preferujemy wędrówki górskie w Sudetach, chociaż coraz trudniej o sprawne połączenie komunikacyjne Sycowa z Sudetami.

Wielu zadaje nam często pytanie. Jak to się dzieje, że tak długo może istnieć nieprzerwanie w szkole klub turystyczny? Otóż, dobry klimat sprzyjający turystyce to zasługa dyrekcji Liceum, a przede wszystkim dyrektorów: nieżyjącego już mgr Zdzisława Galewicza, emerytowanego mgr Jana Kapicy oraz obecnego mgr Barbary Trokowicz. Tradycja wędrowania, która została wpięta w działalność szkoły oraz kierowanie klubem przez tego samego opiekuna od początku do dnia dzisiejszego – to drugi przyczynek długowieczności KTP ,,TREP” przy LO Syców.

Trzecim przyczynkiem jest 27-letnie wspieranie mojej pasji przez żonę Halinę, która wielokrotnie pozostaje sama w domu, gdy ja wędruję z młodzieżą na szlaku. Za wyrozumiałość i cierpliwość serdecznie Jej dziękuję.

Opiekun Klubu od 1973r. zarazem Przodownik PTTK

mgr Edmund Goś

 

 

 

Klub na starych fotografiach


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niektóre z dat w historii klubu


5.XII.1973    zebranie założycielskie „Straszny dwór” w LO Syców

4-5.01.1974    pierwszy rajd – Narciarsko-Pieszy Metalowców „Odrodzenie”

15.02.1974    zarejestrowanie Klubu w Oddziale PTTK Wrocław-Fabryczna

6-17.02.1975    zimowisko w Leszczyńcu

21.02.1976    Klub współtwórcą nowopowstałego Oddziału PTTK Syców

Wakacje 1977-79  trzykrotny udział w obozach wędrownych pod hasłem „Azymut – Huta Katowice”

21-23.10.1977    udział w XVII Centralnym Zlocie Młodzieży „Palmiry”

II.1978    Kętrzyn, I miejsce i Puchar Naczelnika ZHP w I HOZZnO

21-30.06.1979    KTP TREP – gospodarz VII HOZnO w Goli

11-13.12.1981    VIII Rajd Rocznicowy w Karłowie i stan wojenny

6-11.06.1985    sześciodniowy rajd w Góry Sowie

I.1986    II tom kroniki uzyskuje II miejsce wśród kronik PTTK Kalisz

1986/87    IV miejsce we współzawodnictwie „Najlepszy SKKT-PTTK w województwie kaliskim”

1987-89    dwukrotnie I miejsce „Najlepszy SKKT-PTTK w województwie”

7.II.1988    kurs Młodzieżowych Organizatorów Turystyki w Nowej Białce

16.08.1988    odznaczenie Klubu Regionalną Honorową Odznaką „Zasłużony w PTTK dla województwa kaliskiego”

18-27.11.1988    Anna Sołoducha uczestniczką XVII Krajowego Konkursu Krasomówczego Przewodników PTTK i Młodzieży w Golubiu-Dobrzyniu

3-10.02.1991    zimowisko w schronisku PTSM w Jarkowicach

12.02.1991    rozwiązanie Oddziału PTTK Syców i powrót Klubu do Oddziału PTTK Wrocław Fabryczna

20.04.1991    zdobycie 12 pucharów przez klubowiczów na biegach po trasie „Biegu Gwarków” wokół „Andrzejówki”

10-12.XII.1993    obchody XX rocznicy Klubu w „Czartaku”

12.04.1996    Klub odznaczony Srebrną Honorową Odznaką PTTK

12.10.1996    trzech członków otrzymuje odznaczenie PTTK „Orli lot”

XI.1998    wydana zostaje drukiem w nakładzie 80 szt. Broszurka „25 lat KTP „TREP” LO Syców”

19.06.2000    Mateusz Kozłowski i Leszek Drabent laureatami Dolnośląskiej Edycji „Poznajemy Ojcowiznę”

8.10.2000    Klub odznaczony ZŁOTĄ HONOROWĄ ODZNAKĄ PTTK

13-17.02.2001    zimowisko w stacji turystycznej „Klatka” Jarkowice

22.04.2001    nagroda miesięcznika „Poznaj swój kraj” dla Mateusza Kozłowskiego w konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”

4-7.06.2001    I miejsce i nagroda Starosty w II Powiatowym Rajdzie Rowerowym, Oleśnica

8-10.06.2001    brązowy medal Marka Goś w IV Mistrzostwach Polski Leśników w biegu na Orientację, Kołotek k/Olsztynka

8.12.2001    wywiad dla Radia Wrocław w trakcie XXVIII Rajdu Rocznicowego w schronisku ,,Jagodna”

23-25.05.2002    I miejsce i Puchar Starosty w III Powiatowym Rajdzie Rowerowym „Poznaj swój powiat”, Oleśnica

13.12.2002    zwiedzanie kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie podczas XXIX Rajdu Rocznicowego

16.01.-28.02.2003    wystawa w Muzeum Regionalnym w Sycowie ze zbiorów Edmunda Goś „Moje z TREP-em wędrowanie”

3-8.02.2003    zimowisko w schronisku PTSM w Jarkowicach

5-7.12.2003    XXX-lecie TREP-a w schronisku ,,Czartak’’. Wydanie drukiem historii Klubu w nakładzie 200 szt.

10-12.05.2003    udział siedmiu klubowiczów w IX „Setce z Hakiem” – 100 km pieszo wokół Strzelec Opolskich

27.07.2004    Michał Goś z kolegami wchodzi na Mont Blanc (4807m)

23-25.05.2005    Edmund Goś Komandorem V Powiatowego Rajdu Rowerowego

20.08.2008    wejście na Mont Blanc przez Marka Goś, Adama Bęsia, Huberta Kowalskiego i Łukasza Kicola

7-9.12.2012   XXXIX Rajd Rocznicowy w Ośrodku „Sabat” Międzygórze i wizyta 2 Niebieskich Mikołajów

 

 

Miejsca i daty rocznicowych wyjazdów klubowych


I Schronisko PTTK „Czartak”, Czarnów, Góry Kamienne, 6-8 grudnia 1974

II Schronisko „Forty”, Srebrna Góra, 5-7 grudnia 1975

III Schronisko PTTK „Nad Jedlicą”, Kowary Górne, Karkonosze, 8-10 grudnia 1976

IV Schronisko PTTK „Czartak”, Czarnów, Góry Kamienne, 9-11 grudnia 1977

V Schronisko PTTK „Odrodzenie”, Przełęcz Karkonoska, 6-7 marca 1979

VI Stacja turystyczna PTTK ,,Klatka”, Jarkowice, Góry Kamienne, 7-9 marca 1980

VII Stacja turystyczna „Srebrny Potok”, Miszkowice, Góry Kamienne, 5-7 grudnia 1980

VIII Ośrodek Politechniki Wrocławskiej, Karłów, Góry Stołowe, 11-13 grudnia 1981

IX Stacja turystyczna PTTK „Klatka”, Jarkowice, Góry Kamienne, 11-13 lutego 1983

X Schronisko PTTK „Czartak”, Czarnów, Góry Kamienne, 9-11 grudnia 1983

XI Zamek Grodziec k/Złotoryi, 7-9 grudnia 1984

XII Schronisko „Orzeł”, Góry Sowie, 13-15 grudnia 1985

XIII Schronisko PTTK „Hala Szrenicka”, Karkonosze, 5-7 grudnia 1986

XIV Schronisko PTTK „Andrzejówka”, Rybnica Leśna, Góry Wałbrzyskie, 11-13 grudnia 1987

XV Schronisko PTTK „Andrzejówka”, Góry Wałbrzyskie, 9-11 grudnia 1988

XVI Schronisko PTTK „Muflonik”, Przełęcz Okraj, Karkonosze, 8-10 grudnia 1989

XVII Schronisko PTSM „Rudawy”, Raszów, Rudawy Janowickie, 7-9 grudnia 1990

XVIII Schronisko PTSM, Lądek-Stójków, Masyw Śnieżnika, 20-22 marca 1992

XIX Schronisko PTSM „Skalnik”, Strużnica, Rudawy Janowickie, 11-13 grudnia 1992

XX Schronisko Agroturystyczne „Czartak”, Czarnów, Góry Kamienne, 10-12 grudnia 12.1993

XXI Schronisko PTTK „Odrodzenie”, Przełęcz Karkonoska, 9-11 grudnia 1994

XXII Schronisko PTSM, Batorów, Góry Stołowe, 8-10 grudnia 1995

XXIII Schronisko PTTK „Pod Łabskim Szczytem”, Karkonosze, 6-8 grudnia 1996

XXIV Stacja turystyczna „Klatka”, Jarkowice, Góry Kamienne, 5-7 grudnia 1997

XXV Schronisko Agroturystyczne „Czartak”, Czarnów, Góry Kamienne, 11-13 grudnia 1998

XXVI Schronisko PTTK „Odrodzenie”, Przełęcz Karkonoska, 10-12grudnia 1999

XXVII Schronisko „Orzeł”, Góry Sowie, 8-10 grudnia 2000

XXVIII Schronisko PTTK „Jagodna”, Przełęcz Spalona, Góry Bystrzyckie, 7-9 grudnia 2001

XXIX Schronisko PTSM „Tau”, Nowa Ruda, Góry Stołowe, 13-15 grudnia 2002

XXX Schronisko Agroturystyczne „Czartak”, Czarnów, Góry Kamienne, 5-7 grudnia 2003

XXXI Pensjonat „U Kowala”, Rzeczka, Góry Sowie, 10-12 grudnia 2004

XXXII Schronisko Agroturystyczne „Sądejówka”, Kletno, Masyw Śnieżnika, 9-11 grudnia 2005

XXXIII Schronisko PTSM „Wojtek”, Szklarska Poręba, Karkonosze, 8-10 grudnia 2006

XXXIV Schronisko PTSM „Skalnik”, Strużnica, Rudawy Janowickie, 14-16 grudnia 2007

XXXV Schronisko „Orzeł”, Sokolec, Góry Sowie, 5-7 grudnia 2008

XXXVI Schronisko Agroturystyczne „Czartak”, Czarnów, Góry Kamienne, 11-13 grudnia 2009

XXXVII Gospodarstwo agroturystyczne „Hlebówka”, Szczepanów, Góry Kamienne, 4-6 marca 2011

XXXVIII Ośrodek „Pod Młynem”, Szczytna, Góry Stołowe, 9-11 grudnia 2011

XXXIX Ośrodek „Sabat”, Międzygórze, Masyw Śnieżnika 7-9 grudnia 2012

XL Ośrodek Wczasowy, Radków, Góry Stołowe, 13-15 grudnia 2013

XLI Schronisko ,,Wojtek”, Szklarska Poręba, Góry Izerskie, 11-13 grudnia 2014

XLII Ośrodek „Sabat”, Międzygórze, Masyw Śnieżnika 11-13 grudnia 2015

 

 

Lista prezesów KTP TREP


Andrzej Sendrowicz ,,Serdel” 5 XII 1973 – 6 XII 1975

Marek Raczkowski „Kuma” 6 XII 1975 – 7 XII 1976

Jacek Cebrat „Jajo” 7 XII 1976 – 15 VI 1977

Lidia Góralska 15 VI 1977 – 7 III 1979

Marek Kowalczyk „Dudek” 7 III 1979 – 8 III 1980

Beata Sysło „Zośka” 8 III 1980 – 6 XII 1980

Jacek Kozioł 6 XII 1980 – 12 XII 1981

Bogusława Wojewoda 12 XII 1981 – 12 II 1983

Tomasz Kowalczyk „Dudek II” 12 II 1983 – 10 XII 1983

Adam Sikora „Skorek” 10 XII 1983 – 14 XII 1985

Wojciech Kociński 14 XII 1985 – 6 XII 1986

Bogdan Zawada „Jawa” 6 XII 1986 – 10 XII 1988

Aleksander Jakóbczak „Alek” 10 XII 1988 – 8 XII 1990

Paweł Bieruta „Małpa” p.o. 8 XII 1990 – 21 III 1992

Małgorzata Kulawiak 21 III 1992 – 11 XII 1993

Mariusz Mycka „Myca II” 11 XII 1993 – 9 XII 1995

Rita Słota „Rytka” 9 XII 1995 – 12 XII 1998

Marek Goś „Klon” 12 XII 1998 – 8 XII 2001

Michał Jeleń „Jeleń” 8 XII 2001 – 6 XII 2003

Sabina Wieczorek „Mela” 6 XII 2003 – 10 XII 2004

Karol Brzana „Lolek” 10 XII 2004 – 15 XII 2007

Maja Jędrasiak „Maja” 6 XII 2008 – 10 XII 2011

Mateusz Ławniczak 10 XII 2011 – 13 XII 2013

Jakub Zawierucha 14 XII 2013 – 12.XII 2015

Marta Majerczak 13 XII 2015 –

 


Redakcja: Leszek Wojteczek

Kontakt: leszek.wojteczek@gmail.com